Στο βάθρο ο πρωταθλητής του 2009 WSOP main event!

d. antoniouWorld Series of PokerLeave a Comment

Brett Shaffer

Ένας πρώην νικητής σε main event του WSOP και ο Brett Shaffer ήταν οι δύο τελευταίοι παίκτες που κέρδισαν bracelet στην διοργάνωση.

Στο event #31 πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Brett Shaffer κερδίζοντας στο heads-up τον RJ Sullivan. Αν και στο τελευταίο hand βρέθηκε πίσω με vs το board του έδωσε δύο δυάρια και μαζί τον τίτλο του WSOP!

Θυμίζουμε πως στην 66η θέση του τουρνουά είχε αποκλειστεί ο Γιώργος Μανούσος για $5.372!

Τα αποτελέσματα του WSOP event #31 ($1.500 NLHE)

results event #31

Event 32 Champion Joe Cada

Ένα από τα πλέον… λαμπερά τουρνουά της φετινής διοργάνωσης ήταν το 32ο τουρνουά της διοργάνωσης με τελικό νικητή ένα πρώην πρωταθλητή WSOP main event!

Ο Joe Cada υπέταξε στο heads-up τον Jeremy Ausmus όταν στο νικητήριο hand οι ντάμες του εξουδετέρωσαν τους βαλέδες που κρατούσε ο τελευταίος.

Ο Αμερικάνος είχε μπει στην ‘χρυσή βίβλο’ των νικητών WSOP main event το 2009 όταν και είχε εξασφαλίσει το έπαθλο των $8.547.044!

Τα αποτελέσματα του WSOP event #32 ($10.000 NLHE 6-handed)